سمینار دکترا برنامه ترم ۹۵۱

بسمه تعالی

نام درس: سمینار (دکترا)                                                                          استاد: دکتر نیلی

تعداد واحد:دو واحد نظری                                                                       نیمسال تحصیلی: ۹۵۱

پیش نیاز: ندارد

هدف درس: بحث و بررسی آخرین یافته های تکنولوژی آموزشی و تبادل نظر جهت حل معضلات سازمانهای آموزشی در باره آن

روش کار:

در این درس مدیریت کلاس بدست دانشجویان است. و استاد هدایت کننده مباحث است. موضوعات زیر محورهایی است که در کلاس درباره آن صحبت می شود:

تحلیل رساله های دفاع شده بر اساس شیوه نامه نگارش رساله منتشر شده از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه (هر دانشجو، یک رساله)

کنفرانس: کنفرانس در دو دوره انجام می شود: در خصوص موضوع رساله ای که دانشجو می خواهد درباره آن تحقیق نماید (یا هر موضوع دیگری که مورد توافق استاد و دانشجو باشد) لازم است یک طرح تحقیق دو صفحه ای که در آن بیان مساله، اهداف و متدلوژی کار نگاشته شده، در اختیار کلاس گذارد. (موضوعات مطرح شده از سوی استاد در اولویت است). در دور اول فصل اول و دوم (پیشینه تحقیق) در قالب کنفرانس ( با پاور و ارایه چکیده ای یک صفحه ای از کار انجام شده که در اختیار دانشجویان قرار میگیرد) ارایه می شود. در دور دوم دانشجو موظف است برای بار دوم از رساله خویش دفاع و در خصوص اصلاحات انجام گرفته توضیحات لازم را برای رفع شبهات بدهد.

ارزیابی تحقیق: در هر کنفرانس از بین دانشجویان ارزیابی انتخاب می شود که در کنار استاد با آمادگی قبلی راجع به موضوع مطالب را نقد می کند. نمره ارزیابی و دقت ارزیاب یکی از ملاک های ارزیابی نهایی در این درس است.

ترجمه: برای کنفرانس لازم است یک ترجمه انجام گیرد. ترجمه باید حول محور کنفرانس بوده و از مجموعه منابع خارجی و داخلی تشکیل شده باشد. این منابع باید از اعتبار علمی کافی برخوردار باشد یعنی از نظر نام نویسنده، آدرس منبع، فهرست منابع، به روز بودن، … کامل باشد. مجموعه منابع حدود ۱۵ صفحه باشد که در زمان کنفرانس همراه با ترجمه و اصل متن به استاد تحویل داده می شود. منابع نباید قدیمی از ۲۰۰۰ باشد. اشکال اساسی زمانی است که ناقد و یا یکی از دانشجویان به منابعی استناد کنند که دانشجو ندیده باشد.

مقاله: از مجموع مباحث کنفرانس در جلسه اول و دوم به انضمام ترجمه و بهره گیری از منابع داخلی، مقاله ای ترویجی با فرمت علمی نگاشته می شود که استانداردهای لازم از جهت رفرنس دهی، داشتن چکیده، انسجام محتوا و سایر موارد داشته باشد. این مقاله در یکی از نشریات، کنفرانس و همایش ها، مطبوعات، سایت های معتبر به چاپ رسد. ارزیابی مقاله پس از اخذ پذیرش صورت می گیرد. بارمی از نمره نهایی به نشر مقاله اختصاص دارد.

کنفرانس سمینار دکترا ۹۵۱

بارم نهایی: تحلیل علمی رساله(۳)، طرح تحقیق (۱)، کنفرانس اول با چکیده و پاور و سایر موارد(۴)، کنفرانس دوم(۲)، ارزیاب(۲)، ترجمه(۴) و مقاله(۳) نشر مقاله(۱ بستگی به محل نشر دارد)

 

تصویر پروفایل admin

admin

اینجانب محمد رضا نیلی دارای دکترای تکنولوژی آموزشی از دانشگاه کلن آلمان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با رتبه علمی دانشیاری هستم. علایق بنده در خصوص تولید برنامه های کامپیوتری آموزشی، مباحث نظری مرتبط با تکنولوژی آموزشی، طراحی آموزشی و روش های تدریس می باشد

شما ممکن است این را هم بپسندید

رفتن به نوارابزار